Už několikrát jsme byli nabádáni, abychom si brali půjčky, které jsou pro nás naprosto nejvýhodnější. Lehce se řekne, těžko se dělá, ale není to naprosto nesplnitelný cíl. Hlavně pokud máte ve vaší blízkosti někoho, kdo vám s tím může podstatně pomoci, a teď nemyslíme jenom přechytralého souseda u piva, ale také nějakého odborníka nebo například i studenta ekonomie či práva. Všichni tito vám mohou dopomoci k těm nejlepším podmínkám, které si můžete při podpisu smlouvy o půjčce přát. Ale všechno to je jenom o vaší vlastní aktivitě. A byť si mnozí říkají, že nabídka je prostě taková a maková a žádná jiná, tak jsou na omylu, protože vždycky jde všechno dohodnout. A jestli si myslíte, že jak to je, tak je to dané, tak jste na velkém omylu.
kufr boháče.jpg


Smlouvání mimo tržiště


Život je o kompromisu a smlouvání, vždycky to nějak jde. A to platí i u sjednávání půjček, samozřejmě některým lidem to tak nějak nejde a raději si nechají plesknout nabídkou ustálenou přes obličej. Někteří jsou ale bojovnější povahy a ví, že pokud člověk dostatečně tlačí a je přesvědčivý, vždycky všechno jde. Jak se ostatně říká ve známém rčení: „Všechno jde, když se chce“ a vašim klíčem k úspěchu je nejen donutit vás, abyste chtěli, ale také donutit ty druhé, aby chtěli. To je to nejdůležitější, jinak je všechno jiné podřadné.
muž ve veteránu.png


Pomůže psychologie, kurzy ale také situace na trhu


Pokud víte, že poslední dobou neměli řezníci zase takové štěstí a prodělávají, jsou na mizině a o maso není takový zájem jako dřív, máte najednou v rukou velmi silnou páku, kterou můžete na ty nebožáky tlačit. Jeden si sice říkat, že je třeba být solidární, ale zase na druhou stranu, proč? Vždyť jsou to zase vaše peníze, váš čas, který jste vložili do práce, abyste ty peníze měli, a teď byste ty hodiny dřiny jen tak vyhodili, protože je vám líto řezníka? A to samé platí i pro půjčky. „No tak já nebudu dělat problémy, raději to podepíšu“ je myšlenka, která přivádí do špatných konců.