Jednou z nezbytných součástí profesionálních dílen jsou svářečky. Najdeme je tu v mnoha podobách a typech. Svářečky si pořizují také domácí kutilové. V mnoha případech jim dokáží práci usnadnit a také realizovat mnoho projektů. Důležitý je tedy správný výběr svářečky.

  • Jedním z rozhodujících faktorů bude její velikost a hmotnost.
  • Záleží tedy na tom, jestli bude mít svářečka své pevné místo v dílně anebo ji bude její majitel často převážet.

svářečky

Pokud počítáte s tím, že v podstatě neopustí vaši dílnu, pak je možná efektivnější uvažovat o svářečce, která se vyznačuje více funkcemi a také lepším výkonem. Jestliže bude svářečka v akci především v exteriéru, pak je nejvhodnější technikou jednofázová invertorová svářečka s MMA metodou. Ta totiž zvládne i průvan nebo vítr.

Jakou metodu sváření zvolit

Rozhodující pří výběru vhodné svářečky je také fakt, jestli se bude jednat o sváření tenkých nebo tlustých materiálů. Nejlepší výsledky pro tenké materiály, které vyžadují jemné sváry, jsou svářečky využívající metodu TIG. Tato metoda se osvědčila především u tenkých ocelových, nerezových a hliníkových materiálů. Materiály s větší tloušťkou budou potřebovat k dobrému výsledku metodu MIG/MAG. Jestliže je vybírána svářečka pro profesionální účely, pak bude jistě důležitým kritériem také informace o možnosti jejího zatížení.

profesionální svářečka

  • To se vypočítá velice snadno.
  • Stačí hodnotu průměru elektrody vynásobit číslem 40.
  • Díky tomu si uděláte přibližnou představu o tom, jaký svářecí proud bude muset svářečka vyvinout.

U běžně používaného rozměru elektrody 2,5 mm to bude 100 A.Na štítku najdete údaj zatěžovatele, který vám prozradí, kolik minut je možné pracovat nepřetržitě a kolik minut je nutné nechat svářečku odpočívat. Vše je uvedeno na základě desetiminutového cyklu. Jestliže tam bude údaj 30 %, pak je nutné rozdělit dobu svařování: chlazení na 3 min: 7 min.